Warsztaty - Politechnika Łódzka
Instytut Fizyki, Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej, ul. Wólczańska 217/221
- 10:30-12:00
- Yauheni Nestsiaruk, Inżynier Oprogramowania
- Sala 2.11
Używanie technologii chmurowych dla utrzymania aplikacji webowych. Case study #Warsztat Partnera ŁDI
To intensywne, 1,5-godzinne szkolenie skupia się na wdrażaniu aplikacji w klastrach Kubernetes z odniesieniem do trzech głównych dostawców chmurowych: AWS, Azure i Google Cloud, kładąc nacisk na porównanie funkcji, narzędzi oraz najlepszych praktyk.
- 10:30-12:00
- Ewa Worotyńska-Kos, Doradca Zawodowy, Coach ICC
- Sala 1.05
Jak walczyć ze stresem
Zapraszamy na 90-minutowe szkolenie, które pomoże Ci lepiej zrozumieć i zarządzać stresem. Podczas spotkania omówimy neurobiologiczne przyczyny występowania stresu oraz konkretne metody radzenia sobie z nim. Szkolenie będzie składało się zarówno z części teoretycznej, jak i praktycznej. W programie: Neurobiologia stresu: Dowiedz się, jak nasz mózg i ciało reagują na stres oraz jakie są główne czynniki go wywołujące. Trzy tryby funkcjonowania AUN: Poznasz autonomiczny układ nerwowy i trzy jego tryby funkcjonowania. Zrozumiesz, jak elastycznie poruszać się między tymi trybami, aby lepiej zarządzać stresem. Zaskakujące wyniki badań: przedstawimy najnowsze badania na temat stresu, które rzucają nowe światło na jego wpływ na nasze życie. Metody samoregulacji: Nauczysz się praktycznych technik samoregulacji, które pomogą Ci w codziennym życiu.
- 10:30-12:00
- Magdalena Czapska Head of People & Culture; Kamila Karwat Recruitment & EB Specialist
- Sala 3.03
Start na rynku pracy: Jak zrozumieć umowy i przepisy prawa pracy
Warsztat ma na celu przygotowanie studentów do świadomego wejścia na rynek pracy. W trakcie warsztatu zostaną omówione podstawowe zagadnienia związane z umowami o pracę oraz przepisami prawa pracy, które są kluczowe dla każdego nowo zatrudnionego pracownika.
- 12:15-13:45
- Paweł Brzeziński, Head of Cybersecurity Practice; Daniel Żekow, Vulnerability Manager
- Sala 2.11
Zabezpieczanie wpółczesnych samochodów
Przygotowanie koncepcji zabezpieczenia samochodu przed zdalnymi atakami hackerskimi
- 12:15-13:30
- Agnieszka Kujawska, Data Engineer; Anna Sikorska, Platform Enginner
- Sala 3.03
Odkryj Data Engineering i GenAI #Warsztat Partnera ŁDI
To kompleksowe wprowadzenie do kluczowej roli, jaką Data Engineer odgrywa w strukturze każdej nowoczesnej organizacji. Warsztat podkreśla znaczenie budowania skalowalnych architektur danych, zapewniania jakości i bezpieczeństwa danych, oraz adaptacji do szybko zmieniających się wymagań technologicznych. Uczestnicy dowiedzą się również jak wykorzystać modele AI do generowania nowych treści.
- 12:15-13:30
- Marcin Serafin, Kancelaria Rymarz / Zdort / Maruta
- Sala 1.05
Panie Mecenasie, jak żyć? O superpozycji prawa, regulacji i ochrony własności informacyjno-intelektualnej
Wystąpienie odkryje przed uczestnikami wyzwania związane z rosnącą liczbą przepisów, jakie twórcy w świecie nowych technologii muszą spełniać. Uczestnicy dowiedzą się, jak skutecznie poruszać się w gąszczu regulacji, unikać kar oraz optymalizować zarządzanie zgodnością. Przedstawione zostaną najnowsze wyzwania w cyberbezpieczeństwie, ochronie danych i własności intelektualnej oraz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania praktyczne zetknięcia prawa i informatyki.
- 14:00-15:30
- Gabriel Rodak, Azure Administrator; Zbigniew Kuligowski, .NET Developer
- Sala 2.11
Proces budowania i wdrażania aplikacji (CI/CD) na przykładzie środowiska Microsoft Azure #Warsztat Partnera ŁDI
Dzięki procesowi CI/CD programista może robić to i tylko to co lubi najbardziej - pisać kod. Cała reszta (np. testowanie, wdrożenie) odbywa się automatycznie. Przyjdź aby przkonać się jakie to proste Podczas warsztatu poznasz praktyczne narzędzia i metodologie Continuous Integration oraz Continuous Delivery/Deployment (CI/CD), które automatyzują i optymalizują cykl życia aplikacji. Nauczysz się, jak efektywnie konfigurować i zarządzać procesami CI/CD w Azure DevOps, aby zapewnić szybkie i niezawodne wdrażanie aplikacji.
- 14:00-15:30
- Pani Ania i Kuba, hackbreakers/cybertov
- Aula Minor
Hakowanie na żywo: OWASTP TOP10
Zapraszamy na warsztaty, które będą wprowadzeniem do praktycznego hakowania aplikacji webowych. Zaprezentujemy podstawy najbardziej istotnych klas podatności zgodnie z OWASP TOP10. Przedstawimy podatności, które wystąpiły w popularnych produktach w ostatnich miesiącach. Omówimy także sposoby mitygacji typowych błędów programistycznych prowadzących do tego typu luk bezpieczeństwa.
- 15:30
LUNCH
Dla uczestników ŁDI, którzy wzięli udział w co najmniej 3 wykładach/warsztatach (potwierdzonych pieczątkami od organizatorów)
Warsztaty i Wykłady - Uniwersytet Łódzki
Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Stefana Banacha 22
- 10:15-11:45
- Dominika Zawilska, Liderka Zespolu Rekrutacji; Izabela Efenberger, Scrum Master
- Sala D203
Sztuka feedbacku - jak przyjmować i dawać feedback? #Warsztat Partnera ŁDI
Feedback w pracy, feedback w życiu codziennym. Czy jest potrzebny? Zdecydowanie TAK. To umiejętność, którą wykorzystacie na każdym etapie życia. Pomoże Wam przejść przez trudne sytuacje i świadomie rozwijać siebie. O co tyle hałasu? Przyjdźcie, opowiemy Wam jak wskoczyć na wyższy level z feedbackiem - wytłumaczymy, dlaczego ważny jest sposób w jaki go dajemy oraz utrzymujemy. Damy kilka wskazówek, żeby było Wam łatwiej i wspólnie wypróbujemy, jak to wygląda w praktyce. Czy warto przyjść? Oczywiście! Tym bardziej, jeżeli Waszą odpowiedzią na początkowe pytania było NIE ;).
- 10:15-11:00
- Mateusz Włuka, Global Head of Endpoint Threat Management
- Aula
The importance of mobile device protection in enterprise context
Wykład w języku angielskim / Lecture in english
- 11:00-11:45
- Vadzim Karalchuk, Group Manager, Lead Designer at Vention
- Aula
AI in design
In this talk, I’ll explore how AI technology is reshaping the design industry and what it means for future designers. We’ll start by discussing common concerns about AI potentially replacing design jobs and then look back to see how technology has consistently influenced and transformed design. Just as platforms like WordPress changed the game, AI is the next major shift that designers can harness, rather than fear. I’ll also dive into the practical side of AI in design, demonstrating how it can be a powerful tool for marketing, boosting creativity, and analyzing design elements for improvement. I’ll also share a few cautionary tales on the risks of over-reliance and why keeping a human touch remains essential. Wykład w języku angielskim / Lecture in english
- 12:00-13:30
- Marta Piotrowska, Menedżerka ds. Komunikacji Vention w Polsce
- Sala D203
LinkedIn - social media, w których znajdzie Cię praca!
Dla ponad 90% rekruterów w branży technologicznej LinkedIn jest głównym źródłem kandydatów. Dobrze przygotowany profil, regularna aktywność i budowanie profesjonalnej sieci kontaktów znacznie zwiększa więc szanse na znalezienie dobrego stażu i pierwszej pracy. Jak się dobrze zaprezentować, jak zbudować profil, na co zwrócić uwagę – a wreszcie, jak samodzielnie „zapolować” na platformie opowiemy podczas krótkiej prelekcji i warsztatów autoprezentacji w sieci. W warsztatach weźmie udział jedna z doświadczonych rekruterek Vention. Weźcie laptopy i telefony – najlepiej pracować na własnych profilach!
- 12:00-13:30
- Agnieszka Kujawska, Data Engineer; Anna Sikorska, Platform Enginner
- Sala D102
Odkryj Data Engineering i GenAI #Warsztat Partnera ŁDI
To kompleksowe wprowadzenie do kluczowej roli, jaką Data Engineer odgrywa w strukturze każdej nowoczesnej organizacji. Warsztat podkreśla znaczenie budowania skalowalnych architektur danych, zapewniania jakości i bezpieczeństwa danych, oraz adaptacji do szybko zmieniających się wymagań technologicznych. Uczestnicy dowiedzą się również jak wykorzystać modele AI do generowania nowych treści.
- 12:00-13:30
- Krzysztof Zawadzki, Specjalista ds. Szkoleń i Rozwoju, TME
- Sala A207
Jak dbać o równowagę między życiem osobistym a intensywnymi studiami lub pierwszą pracą?
Równowaga między życiem osobistym a intensywnymi studiami lub pierwszą pracą jest kluczowa dla zachowania zdrowia psychicznego, satysfakcji z życia i wydajności. Pomówimy miedzy innymi o zarzadzaniu czasem, ustalaniu granic oraz dbaniu o zdrowie fizyczne i psychiczne.
- 13:45-15:15
- Sebastian Ciołek, Kamil Nagaj, Piotr Stopa, ABB
- Sala C105
Zarządzanie Projektami w Cyberbezpieczeństwie, AI/ML i Cloud
W dobie dynamicznie rozwijających się technologii, zarządzanie projektami w obszarach takich jak cyberbezpieczeństwo, sztuczna inteligencja (AI), uczenie maszynowe (ML) oraz chmura obliczeniowa (Cloud) staje się kluczowym elementem sukcesu organizacji. Nasze warsztaty mają na celu dostarczenie studentom praktycznych umiejętności i wiedzy niezbędnej do skutecznego prowadzenia projektów w tych dziedzinach. Podczas spotkania omówimy: 1. Podstawy zarządzania projektami - kluczowe metodyki i narzędzia. 2. Specyfika projektów w cyberbezpieczeństwie - identyfikacja zagrożeń i zarządzanie ryzykiem. 3. Projekty AI/ML - planowanie, realizacja i monitorowanie projektów związanych z AI i ML. 4. Zarządzanie projektami w chmurze - najlepsze praktyki i wyzwania związane z wdrażaniem rozwiązań chmurowych. 5. Zarządzanie ryzykiem w projektach – identyfikacja i analiza ryzyk oraz strategie zarządzania ryzykiem
- 13:45-15:15
- Konrad Cłapa; Lead Cloud Architect
- Sala C201
Giving Google Gemini a spin!
Dive into the world of cutting-edge AI with our hands-on Google Gemini workshop! Join us to explore Google's latest AI technology, understand its core features, and learn how to leverage it for real-world applications. This session is designed for those eager to enhance their AI skills and get practical experience with Google’s tools. No prior experience is required – just bring your curiosity, desire to learn and your laptop!
- 15:15
- Sala bufetu, Wydział Fizyki i Informatyki
LUNCH
Dla uczestników ŁDI, którzy wzięli udział w co najmniej 3 wykładach/warsztatach (potwierdzonych pieczątkami od organizatorów