Warsztaty - Politechnika Łódzka
Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, ul. Stefanowskiego 18
- 10:15-11:45
- Mateusz Wasiak, Software Specialist
- Sala E109
Rozpoznawanie podejrzanych i niebezpiecznych transakcji z użyciem sztucznych sieci neuronowych
Aby wziąć udział w warsztacie, warto znać podstawy: Python, Tensorflow i dostęp do google colab (colab.google)
- 10:15-11:45
- Michał Plichta, Senior Python Developer, Krzysztof Szczupak, Senior Python Developer
- Sala E110
Generatory i Iteratory w Pythonie. Dodatkowo: czym jest ABC?
Warsztat składa się z dwóch części: Iteratory i Generatory: krótkie teoretyczne wprowadzenie do Generatorów i Iteratorów w Pythonie, przykłady ich zastosowań, wskazanie różnic pomiędzy Generatorem, Iterable i Iteratorem, instrukcja stworzenia własnego Iteratora, zadnie praktyczne. ABC - Abstract Base Class: wskazanie korzyści, które daje ABC, przykłady najczęstszego zastosowania ABC w Pythonie, wykorzystanie MetaClass wraz z AbstractBaseClass. Aby w pełni skorzystać z warsztatu, warto mieć podstawową wiedzę na temat Pythona, OOP i Magic Methods.
- 12:00-13:30
- Adam Chołys - Senior Devops Engineer, Jakub Grębowicz DevOps Engineer
- Sala E109
Mikroserwisy dla gier: Jak stworzyć platformę gamingowa przy użyciu Kubernetes
W jaki sposób można użyc mikroserwisów aby ułatwiały hostowania platformy z dedykowanymi serwerami? Czy Kubernetes pozwala nam na zautomatyzowane tworzenie tego typu rozwiązań? Ile może kosztować utrzymywanie takiej platformy? Na te i inne pytania odpowiemy podczas warsztatu!
- 13:45-15:15
- Magdalena Czapska HR & Administration Manager, Kamila Karwat Specjalistka ds. Rekrutacji i EB, Sara Rabenda
- Sala E106
Jak dobrze zaprezentować się podczas procesu rekrutacyjnego
Warsztat ma na celu zapoznanie młodych ludzi z rynkiem rekrutacyjnym i pomoc w przygotowaniu ich do poszukiwania pierwszej pracy. Przedstawimy bliżej zagadnienia, takie jak: Jak zrobić CV, które przyciąga uwagę? Jak dobrze przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej? Rekrutacja w trybie zdalnym
- 13:45-15:15
- Michał Żak - IS Software Developer, Zbigniew Kuligowski - Junior .NET Developer
- Sala E110
Smart Developer Toolset - koduj bezpiecznie i z przyjemnością
Naucz się programować bezpiecznie i przyjemnie z wykorzystaniem najnowszych narzędzi do analizy kodu. Podczas spotkania opowiemy o praktycznym wykorzystaniu analizatorów takich jak Sonar Cloud / Ndepend w aspekcie bezpieczeństwa dostarczanego kodu i redukcji długu technicznego. Przedstawimy zagadnienia profilowania kodu w języku C# w celu weryfikacji wykorzystania pamięci programu lub częstotliwość wywoływania i czas wykonywania poszczególnych funkcji. Podzielimy się doświadczeniem w zakresie przygotowywania i benchmarkowania kodu w języku C#.
- 15:15
LUNCH
Dla uczestników ŁDI, którzy wzięli udział w co najmniej 3 wykładach/warsztatach (potwierdzonych pieczątkami od organizatorów)
Warsztaty - Uniwersytet Łódzki
Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Stefana Banacha 22
- 10:00-11:30
- Paweł Fiderek - Chief Cloud IoT Architect
- Sala C102
Metody wdrażania algorytmów sztucznej inteligencji w chmurze publicznej
Obecnie duża liczba firm zainteresowana jest zastosowaniem mniej lub bardziej skomplikowanych mechanizmów opartych na sztucznej inteligencji. Spora część z tych firm niestety nie posiada odpowiedniej infrastruktury wymaganej chociażby do wytrenowania konkretnych algorytmów (celowo pomijam sprawy związane z wiedzą domenową, posiadanie odpowiedniej ilości danych czy wiedzy z zakresu Data Science) - tutaj na pomoc przychodzi chmura publiczna, która może wydzierżawić nam odpowiednie zasoby bez konieczności ich zakupu czy dłuższej alokacji. Tylko czy takie elastyczne podejście jest dobre? Jak zawsze, to zależy - poza zasobami operatorzy chmur publicznych oferują masę gotowych, zarządzalnych serwisów wspierających organizacje w ich przygodzie z AI. Który wybrać, czym się kierować? Oczywiście świadomością! W trakcie warsztatów przejdziemy przez serwisy wspierające AI od jednego z największych operatorów chmury publicznej i zastanowimy się nad ich plusami i minusami, tak aby świadomość i wiedza pomogła nam dokonać jak najlepszego i oczywiście optymalnego kosztowo wyboru.
- 10:00-11:30
- Sebastian Chmielewski - Senior Cybersecurity Engineer
- Sala C109 (Warsztat w języku angielskim / Workshop in english)
How to hack any organisation using open source tools?
Workshop presenting tools used by hackers and bug bounty hunters to perform reconnaissance, search for glitches, data leaks, find and exploit vulnerabilities in applications
- 11:45-13:15
- Dilgam Sharifov, Senior Cloud System Engineer
- Sala C109 (Warsztat w języku angielskim / Workshop in english)
Get Familiar with Microsoft Azure - Lets build a simple web app in Azure
The Azure Fundamentals Workshop for Students aims to introduce students to Microsoft Azure, one of the leading cloud computing platforms, and provide them with a basic understanding of its key features and services.
- 13:30-15:00
- Aleksander Cisłak, Principal Software Developer / Team Leader, Tomasz Woźniak, Główny Programista / Team Leader
- Sala C202
Zrozumieć rzeczywistość – od surowych danych do segmentacji 3D
Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z procesem tworzenia modelu 3D pomieszczenia w postaci chmury punktów z wykorzystaniem skanera laserowego Leica BLK2GO. Praktyczna prezentacja będzie połączona z krótkim opisem wykorzystanych algorytmów uczenia maszynowego.
- 15:00
- Sala bufetu, Wydział Fizyki i Informatyki
LUNCH
Dla uczestników ŁDI, którzy wzięli udział w co najmniej 3 wykładach/warsztatach (potwierdzonych pieczątkami od organizatorów