Prelegenci

prof. Krzysztof Jóźwik

prof. Krzysztof Jóźwik

Rektor Politechniki Łódzkiej
  prof. Paweł Strumiłło

  prof. Paweł Strumiłło

  Przewodniczący Rady Łódzkiego Klastra ICT, Prorektor Politechniki Łódzkiej ds. Rozwoju
   Maciej Sawicki

   Maciej Sawicki

   speaker TEDx, dziennikarz, założyciel i CEO globalnej platformy dla streamerów - inStreamly. Konsultant z obszaru wykorzystania narzędzi AI w organizacjach.

    Maciej Sawicki, speaker TEDx, dziennikarz, założyciel i CEO globalnej platformy dla streamerów inStreamly (wśród inwestorów inStreamly jest min. Deutsche Telekom, bank PKO, inwestorzy z Japonii i Wielkiej Brytanii - startup pozyskał łącznie ponad 20 mln pln finansowania). Konsultant z obszaru wykorzystania AI w organizacjach. inStreamly decentralizuje system zarządzania treścią w sieciach przesyłu danych na zywo, wykorzystując zaawansowane mechanizmy AI oraz machine learning. Startup znalazł się na prestiżowej liście 100 najlepszych startupów technologicznych w kategorii martech/adtech wg dealroom w 2022 roku i jest uważany, za najbardziej obiecujący polski startup w obszarze gaming/adtech.

     Mariusz Czepiec

    Mariusz Czepiec

    Publicis Groupe

     Projektant i dyrektor kreatywny z ponad 20-letnim doświadczeniem. Od ponad 6 lat w Publicis Groupe prowadzi multidyscyplinarne zespoły kreacji, projektantów UX, UI i motion design. Współpracował z wieloma globalnymi markami takimi jak Nike, Unilever, Google, P&G, Reckitt, Alcon, BP, Volvo, Huawei czy Microsoft. Współtworzy projekty na pograniczu kreacji i technologii nagradzane na festiwalach Cannes Lion, Clio, Eurobest czy KTR, między innymi w kategorii Digital Craft. Związany również z Uniwersytetem SWPS, gdzie prowadzi zajęcia Digital Design na których zachęca do projektowania z uwzględnieniem doświadczenia w świecie cyfrowym między innymi w VR i Metaverse.

     Adam Brzostowski

     Adam Brzostowski

     Dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Łodzi

      Adam Brzostowski kieruje Biurem Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej w Urzędzie Miasta Łodzi. Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego oraz London School of Economics. Przez 13 lat swojej kariery zawodowej zdobywał doświadczenie w sektorze bankowości korporacyjnej. Przejście z sektora prywatnego do instytucji publicznej i objęcie funkcji w UMŁ Adam postrzega jako misję na rzecz rozwoju gospodarczego miasta, ze szczególnym uwzględnieniem wzmocnienia obecności w Łodzi przemysłów wysokich technologii oraz przyciągnięcia do miasta nowych inwestycji/inwestorów z branży high-tech.

      Krystian Bendinger

      Krystian Bendinger

      Frontend Team Lead, Inovatica

       Jestem Frontend Developerem pracującym głównie w oparciu o technologie React oraz Typescript, ale posiadam również doświadczenie w obszarze backendowym - zwłaszcza w Node.js z Express i NestJS. Praca jako Fullstack Developer daje mi wiele satysfakcji, ale frontend pozostaje moją główną specjalizacją. Obecnie pracuje jako Frontend Team Lead i łączę rozwój projektów z zarządzeniem zespołem. Uczestniczę w różnych wydarzeniach IT zarówno jako prelegent, jak i uczestnik. Dodatkowo współtworzę zupełnie nowy format wśród łódzkich meetupów - F/UX/UI meetup. Uważam, że samorozwój, komunikacja i umiejętności miękkie są kluczowym czynnikiem w rozwoju oprogramowania.

       Dilgam Sharifov

       Dilgam Sharifov

       Senior Cloud System Engineer, Eviden

        I work as a Senior Cloud System Engineer at EVIDEN, Our responsibilities include implementing solutions for our customers' cloud infrastructure, onboarding new projects to the cloud, and providing continuous support. My IT journey has started as IT engineer, was primarily focused on Windows systems. Later, my strong interest and passion for cloud computing led me into the field of cloud technologies. Over the years, I have been worked in various roles where I supported on-premises, hybrid, and recently cloud IT infrastructures. Moreover, since 2021, I’m Microsoft Certified Trainer (MCT) specializing in teaching Azure. I also hold other official certificates from Microsoft, such as MCP and MCSA.

        Paweł Fiderek

        Paweł Fiderek

        Competence Center Manager, Transition Technologies PSC

         Niespokojny duch, wciąż głodny wrażeń. Manager, Architekt technologii Azure, specjalista i (naprawdę nie przesadzamy) MIŁOŚNIK rozwiązań Internet of Things. Pawła możecie spotkać wszędzie tam, gdzie jest mowa o chmurze, IoT i sztucznej inteligencji w przemyśle a także…na siłowni. Prywatnie jest fanem (a jakże!) sportu, dobrego towarzystwa i krakowskich uliczek. Można go określić mianem chłopaka „do tańca i do różańca”!

         Maciej Zbrzezny

         Maciej Zbrzezny

         Principal Software Developer, Fujitsu Technology Solutions, dział Research & Development

          Maciej Zbrzezny jest programistą, architektem, liderem technicznym i menadżerem. Posiada szeroki zakres doświadczenia - od systemów wbudowanych aż po systemy rozproszone oraz oparte na rozwiązaniach chmurowych w wielu branżach, od automatyki przemysłowej po ogólne rozwiązania dla przedsiębiorstw lub instytucji finansowych. Jest certyfikowanym architektem Microsoft Azure i Amazon Web Services. Aktualnie pracuje w Fujitsu w dziale R&D jako Principal Software Developer i menadżer zespołu programistów. Łodzianin, w przeszłości związany również z Łódzką grupą profesjonalistów IT & .NET. Ukończył wydział FTIMS (Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej) na Politechnice Łódzkiej.

          Marek Urbanowicz

          Marek Urbanowicz

          NodeJS Architect at Incubly

           Started coding at 8 years old with first MS-DOS scripts. Software architect, passionate about programming with backend focus. On day to day work working mainly with NodeJS ecosystem, designing and implementing scalable, maintainable and robust applications. Co-host of the “Artistry of Code” podcast.

           Prof. dr hab. inż. Danuta Rutkowska

           Prof. dr hab. inż. Danuta Rutkowska

           Prorektor ds. Nauki, Społeczna Akademia Nauk

            Prof. dr hab. inż. Danuta Rutkowska jest nauczycielem akademickim w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, gdzie także pełni funkcję prorektora ds. nauki. Prowadzi działalność naukową w dyscyplinie Informatyka Techniczna i Telekomunikacja oraz zajęcia dydaktyczne na kierunku Informatyka, głównie dotyczące sztucznej inteligencji. Jest członkiem „Polskiego Stowarzyszenia Sztucznej Inteligencji” oraz „Polskiego Towarzystwa Sieci Neuronowych”. Jest autorką lub współautorką wielu publikacji z zakresu sztucznej inteligencji, czy inteligencji obliczeniowej, w tym kilku książek wydanych w Polsce i za granicą. Tematyka tych publikacji dotyczy w szczególności sztucznych sieci neuronowych, systemów rozmytych, algorytmów genetycznych (ewolucyjnych) oraz inteligentnych systemów hybrydowych i ich zastosowań, m.in. zagadnień związanych z rozpoznawaniem i rozumieniem obrazów.

            Mariusz Kaczor

            Mariusz Kaczor

            Sollers Consulting

             Pasjonat programowania. Z językiem Java zaprzyjaźnił się od samego początku w 1996 roku. Od wielu lat w roli architekta pomaga realizować projekty dużej skali – obecnie głównie w branży ubezpieczeniowej. Bada i testuje nowe pomysły, by samemu dotknąć oraz zrozumieć ideę i ograniczenia danego rozwiązania.

             Dominik Polski

             Dominik Polski

             Sollers Consulting

              Programista Java i Python. Certyfikowany specjalista Guidewire oraz tester (ISTQB), który pracę w Sollersie rozpoczął od razu po zdaniu matury. Pracował jako członek zespołu projektowego dla jednej z największych ubezpieczalni w Wielkiej Brytanii oraz dla polskiego towarzystwa ubezpieczeniowego, gdzie wprowadzał usprawnienia systemowe, które ułatwiają codzienną pracę agentów.

              Tomasz Olek

              Tomasz Olek

              Kierownik zespołu oprogramowania ADAS, ZF Automotive

               Absolwent Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ. Elektronik z wykształcenia, petrolhead z zamiłowania. Dzięki pracy w ZF Group mogę w praktyczny sposób łączyć przyjemne z pożytecznym. Od kilku lat zarządzam zespołem świetnych programistów, którzy tworzą nowoczesne narzędzia do testowania zaawansowanych systemów wsparcia kierowcy, a także wizualizowania dużych ilości skomplikowanych danych w zrozumiały i przystępny sposób.

               Michał Plichta

               Michał Plichta

               Senior Python Developer, ABB

                Michał obecnie zajmuje się rozwojem i utrzymaniem inteligentnych sensorów oraz analizą danych z czujników. Za sobą ma liczne projekty związane z sieciami komórkowymi i komputerowymi, w tym przygotowania do wdrożenia sieci LTE na Księżycu! Od lat aktywnie udziela się również w projektach Open Source.

                Michał Żak

                Michał Żak

                IS Software Developer, Hitachi Energy

                 Jestem programistą .Net z 5-letnim stażem. Ukończyłem studia na Uniwersytecie Łódzkim, na kierunku Informatyka ze specjalizacją „Sieci komputerowe i przetwarzanie danych". Od 5 lat pracuję w łódzkim centrum technologicznym Hitachi Energy, gdzie rozwijamy aplikacje do projektowania transformatorów dla fabryk Hitachi Energy na całym świecie. Uwielbiam sztukę programowania, programowanie pokochałem chwilę przed rozpoczęciem moich studiów. Interesuje mnie optymalizacja kodu, zarówno pod względem wydajności, jak i czytelności i utrzymywalności. Bardzo lubię analizować kod, bawić się nim, schodzić do jego jak najniższego poziomu, rozkładać na czynniki pierwsze i dokładnie go rozumieć. Poza pracą zawodową, stworzyłem aplikację do kontroli diety i postępów treningowych, oraz wiele innych, drobnych projektów, głównie na własny użytek.

                 Krzysztof Szczupak

                 Krzysztof Szczupak

                 Senior Python Developer, ABB

                  Swoją karierę zawodową rozpoczął ponad 9 lat temu, tworząc automatyczne systemy testowe do oprogramowania wbudowanego. Aktualnie w ABB zajmuje się przetwarzaniem oraz wizualizacją danych zbieranych z inteligentnych czujników monitorujących pracę maszyn wirujących.

                  Adam Chołys

                  Adam Chołys

                  Deputy Head of DevOps Tech Family, Vention

                   Adam specjalizuje się w tworzeniu wielkoskalowej architektury rozwiązań chmurowych dla biznesu, szczególnie z wykorzystaniem narzędzi Microsoft Azure. Zarządzał projektami chmurowymi end-to-end dla globalnych firm technologicznych, dbając przy tym o dobór odpowiednich systemów bezpieczeństwa i monitoringu dla tworzonych rozwiązań. Ma na swoim koncie zarówno wdrożenia cloud-native, jak też migracje dużych, monolitycznych aplikacji do chmury.

                   Jakub Grębowicz

                   Jakub Grębowicz

                   DevOps Engineer, Vention

                    Pasjonat IaaC i GitOps. Inżynier DevOps z backgroundem software-developera, w branży od 3 lat. W swojej karierze zawodowej zarządzał m.in. infrastrukturą wielkoskalowej aplikacji automatyzującej procesy bankowe. Pracował wówczas dla światowego lidera w zrobotyzowanej, inteligentnej automatyzacji. Technologie i narzędzia, w których się specjalizuje to Jenkins, Docker, Kubernetes, Terraform, Ansible. Interesuje go szeroko pojęta automatyzacja procesu wytwarzania oprogramowania.

                    Kamila Karwat

                    Kamila Karwat

                    Deputy Head of DevOps Tech Family, Vention

                     Specjalistka ds. Rekrutacji i EB, ukończyła Uniwersytet Łódzki na kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi z 2,5 letnim doświadczeniem w obszarze rekrutacji. Od ponad roku związana z branżą IT.

                     Magdalena Czapska

                     Magdalena Czapska

                     HR & Administration Manager, Media4U

                      HR & Administration Manager w firmie z branży e-commerce, z 10-letnim doświadczeniem w obszarze HR.

                      Kamila Karwat

                      Kamila Karwat

                      Media4U
                       Jakub Pawłowski

                       Jakub Pawłowski

                       Manager zespołu Securities Processes, Commerzbank

                        Autor od ponad 15 lat zajmuje się programowaniem oraz projektowaniem systemów opartych o platformę Java. W jego obszarze zainteresowań znajdują się również zagadnienia integracji, baz danych, rozwiązania BPM oraz identity management.

                        Mateusz Wasiak

                        Mateusz Wasiak

                        Software Specialist, Commerzbank

                         Absolwent Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ. Od roku pracuję na stanowisku Software Specialist w Commerzbanku. Rozwijam się w obszarze Sztucznej Inteligencji.

                         Aleksander Cisłak

                         Aleksander Cisłak

                         Principal Software Developer / Team Leader, Hexagon

                          dr inż. Aleksander Cisłak - AI Engineering Team Lead w Hexagon AB. Zajmuje się analizą danych 3D, obszary działania - segmentacja chmur punktów, przetwarzanie geometryczne.

                          Michał Pryczek

                          Michał Pryczek

                          Principal Research Engineer & Team Leader, Hexagon

                           Michal has years of experience in AI related research and development of ML systems. His current interests are focused on Generative AI, foundation models and spatial analytics.

                           Tomasz Woźniak

                           Tomasz Woźniak

                           Główny Programista / Team Leader, Hexagon

                            W Hexagonie pracuję od 8 lat, aktualnie na stanowsiku głównego programisty / team leadera w jednym z zespołów zajmujących się badniami i rozwojem algorytmów computer vision. Ponadto jestem odpowiedzialny za pomoc w wdrażaniu zaimplementowanych algorytmów do szerokiej gamy produktów pod marką firmy Hexagon.

                            Daniel Jabłoński

                            Daniel Jabłoński

                            Program Manager, Globallogic

                             Daniel Jabłoński jest dyrektorem w firmie GlobalLogic z 22 letnim doświadczeniem. Poprzednio odpowiedzialny za kilku oddziałów GlobalLogic a obecnie pracujący w obszarze zarządzania cyberbezpieczeństwem oraz bezpieczeństwem funkcjonalnym. Pasjonują go zagadnienia oprogramowania w samochodach i współczesnej mobilności.

                             Daniel Żekow

                             Daniel Żekow

                             Product Owner dla systemu detekcji włamań, Harman

                              Product Owner dla systemu detekcji włamań (IDS) w układach elektronicznych implementowanych w architekturach pojazdów z 8 letnim doświadczeniem w dziedzinie bezpieczeństwa informacji, audycie IT oraz zgodności z normami ISO27001, ISO21434 oraz ISO24089.

                              Wojciech Potentas

                              Wojciech Potentas

                              Architekt Obszaru Cyber Bezpieczeństwa, Harman

                               Architekt Obszaru Cyber Bezpieczeństwa w motoryzacji z 16 letnim doświadczeniem w branży telekomunikacyjnej. 8 wynalazków złożonych jako wnioski patentowe w obszarze telekomunikacji na pograniczu z pojazdami autonomicznymi (dronami, innymi mobilnymi nośnikami stacji bazowych).

                               dr hab. Witold Kozłowski

                               dr hab. Witold Kozłowski

                               Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ

                                Wieloletni pracownik Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ. Ekspert w dziedzinie fizyki powierzchni i fizyki nanostruktur oraz nanotechnologii. Prowadzi badania dotyczące właściwości powierzchni zaawansowanych materiałów (np. cienkich warstw Co), właściwości nanostruktur (np. nanorurki węglowe, grafen) oraz procesów wzrostu nanostruktur metalicznych. Posiada szerokie doświadczenie w metodach mikroskopowych i spektroskopowych badania powierzchni nanomateriałów.

                                Michał Beczkowski

                                Michał Beczkowski

                                Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ

                                 Absolwent Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej. Asystent w Katedrze Informatyki Stosowanej na wydziale WFIS. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół sieci neuronowych. W centrum jego zainteresowań znajduje się także grafika 3d oraz loty dronami.

                                 Wojciech Baljon

                                 Wojciech Baljon

                                 DevOps Engineer, Vention

                                  Gitarzysta i organizator festiwalu Trve Metal Camp, student Politechniki Łódzkiej, niebawem absolwent! W firmie pracuje już ponad rok, a jego kariera rozpoczęła się od dwumiesięcznego stażu w zespole DevOps podczas studiów. Obecnie pracuje w projekcie, w którym wykorzystuje wiedzę z obszaru technologii chmurowych – zajmuje się infrastrukturą aplikacji weryfikującej strony internetowe pod kątem ich zagrożenia dla użytkownika.

                                  Szymon Wrzesiński

                                  Szymon Wrzesiński

                                  Junior DevOps Engineer, Vention

                                   Pracę rozpoczął we wrześniu, po ukończeniu dwumiesięcznego stażu w zespole DevOps. Łączy ją ze studiami na ostatnim roku stopnia inżynierskiego na Politechnice Łódzkiej. Swoją przyszłość w IT wiąże z obszarem DevOps, w którym ceni między innymi różnorodność technologii i możliwość dogłębnego poznania koncepcji chmury.

                                   Dariusz Markiewicz

                                   Dariusz Markiewicz

                                   Przewodniczący SKN Artefakty, Software Develope, Idemia

                                    Nazywam się Darek, zawodowo Software Developer w Idemia, i jednocześnie studiuję informatykę na Uniwersytecie Łódzkim. Od najmłodszych lat zawsze marzyłem o stworzeniu własnej gry i to marzenie we mnie nigdy nie zgasło. Dlatego zostałem przewodniczącym koła naukowego Artefakty, gdzie zajmujemy się tworzeniem gier. Lubię się dzielić tą pasją, czy to opowiadając o tym co chcę stworzyć, czy poprzez przekazywanie praktycznej wiedzy na temat GameDevu. Jestem szczęśliwy, że udało mi się zrzeszyć ludzi z podobnymi aspiracjami i że wspólnie możemy dzielić się naszymi projektami.

                                    Paweł Żaboklicki

                                    Paweł Żaboklicki

                                    Przewodniczący Samorządu Studenckiego WFiIS UŁ Członek SKN Artefakty

                                     Jestem absolwentem studiów inżynierskich na kierunku informatyka. W tym roku rozpoczynam studia magisterskie. Od kilku lat czynnie uczestniczę w życiu Wydziału m. in. jako Przewodniczący Samorządu Studenckiego, biorąc udział jako wolontariusz w wydarzeniach Wydziałowych, jako członek SKN Artefakty oraz jako Starosta roku. Prywatnie pracuję jako deweloper tworząc i utrzymując oprogramowanie klasy enterprise. Pasjonat programowania (głównie C# oraz Ruby). Do kręgu moich zainteresowań należą również modelowanie 3D, elektronika, AI oraz gry wideo (ze szczególnym wskazaniem na serię Assassin’s Creed).

                                     Maksymilian Bartosik

                                     Maksymilian Bartosik

                                     Wiceprzewodniczący Samorządu Studenckiego WFiIS UŁ Wiceprzewodniczący SKN Nabla

                                      Jestem studentem studiów licencjackich z fizyki. Poza studiowaniem na wydziale fizyki zajmuję się mikrofalami. Jestem współautorem prezentacji ustnej na Sympozjum Młodych Naukowców 2023. Z zawodu jestem teleinformatykiem, skończyłem ZSIE w Łodzi. Oprócz fizyki pasjonuję się filozofią oraz sportem.

                                       Łukasz Radecki

                                      Łukasz Radecki

                                      Członek SKN Nabla

                                       Jestem studentem fizyki drugiego stopnia. Zajmuję się fizyką, bo jest ciekawa, a dodatkiem jest jej użyteczność w innych dziedzinach np. informatyce, nanotechnologii. Ponadto interesuję się informatyką i elektroniką, programowanie jest dla mnie relaksujące, programuję głównie w językach Rust, C/C++ i Python. Z czystej ciekawości często również eksploruję tematy związane z Chemią i Biologią.

                                       Skip to content