Prelegenci

prof. Krzysztof Jóźwik

prof. Krzysztof Jóźwik

Rektor Politechniki Łódzkiej
  prof. Paweł Strumiłło

  prof. Paweł Strumiłło

  Przewodniczący Rady ICT Polska Centralna Klaster, Prorektor Politechniki Łódzkiej ds. Rozwoju
   Mateusz Ossowski

   Mateusz Ossowski

   Cybersecurity Trainer, Pentester, Niebezpiecznik.pl

    Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, Uczelni Łazarskiego i Collegium Civitas. Z branżą technologiczną związany jest od 2012r, specjalizuje się w branży SaaS budując i rozwijając działy sprzedaży na rynki polskie i zagraniczne. Wykładowca w Warszawskiej Szkole Reklamy. Wielokrotnie prowadził zajęcia na Collegium Civitas, Uniwersytecie Warszawskim, Szkole Głównej Handlowej, Uniwersytecie Gdańskim z zakresu marketingu i sprzedaży. Entuzjasta cyberbezpieczeństwa w szczególności zainteresowany metodami działania służb. Uczestniczył jako prelegent w ponad 60 wydarzeniach w Polsce, Wielkiej Brytanii i Izraelu.

    Mirek Sopek

    Mirek Sopek

    CEO, Quantum Blockchain

     Dr Mirosław Sopek jest absolwentem Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej. Tytuł doktorski otrzymał na Wydziale Chemicznym w zakresie Chemii Teoretycznej. W 1989 roku stworzył firmę MakoLab, która jest obecnie notowana na giełdzie w Warszawie i posiada oddziały w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i USA. Ma za sobą stworzenie dwu startup‘ów w USA a ostatnio w Polsce stworzył firmę Quantum Blockchains, stosującą technologie kwantowe dla systemów Blockchain. Jest też przewodniczącym Rady Uczelni Politechniki Łódzkiej oraz założycielem wydawnictwa World Without End Publishing popularyzującego nietypowe przekłady biblijne na język polski.

     Emilia Markowska

     Emilia Markowska

     Java Developer

      Java Developer w Accenture, która ponad wszystko ceni czytelność i wydajność kodu. Czerpie przyjemność i satysfakcję ze wspierania osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z programowaniem. Jeśli aktualnie nie spędza czasu przy komputerze, z pewnością czyta nową książkę lub wybiera się w kolejną podróż

      Grzegorz Osimowicz

      Grzegorz Osimowicz

      Senior Fullstack Developer, Hexagon

       Zawodowo programuję od niemal 12 latu, hobbystycznie znacznie dłużej, dodatkowo od pewnego czasu staram się dzielić swoimi doświadczeniami z młodszymi kolegami w ramach devmentor.online. Prywatnie ojciec, amator fotografii, i różnych sportów.

       Michał Orlikowski

       Michał Orlikowski

       C++ Developert, Hexagon

        Zajmuję się programowaniem od ponad 9 lat, głownie w C++. W firmie HEXAGON pracuję od 4 lat jako członek zespołu reality capture. Hobbystycznie zajmuję się programowaniem gier i grafiki komputerowej. Dodatkowo, prowadzę kursy programistyczne dla Software Development Academy

        Patrycja Tomaszewska

        Patrycja Tomaszewska

        Senior QA Engineer, Incubly

         Z zawodu i pasji testerka oprogramowania. Od ponad 8 lat w branży IT. Prowadziła warsztaty na konferencjach takich jak ConSelenium oraz TestWarez. Laureatka 1 miejsca w zawodach TestingCup2019 w kategorii drużynowej. Rok później dołączyła do jury TestingCup2020 i pracowała nad konkursową aplikacją. Zwolenniczka zwinnych metod wytwarzania oprogramowania, certyfikowany Scrum Master. Obecnie pracuje dla Incubly jako Senior Quality Assurance Engineer i dba o jakość platformy gamingowej. W wolnym czasie zwiedza świat, gra na perkusji i piecze pyszne ciasta.

         Maciej Radziński

         Maciej Radziński

         Senior Software Developer, Incubly

          Śpiewam, tańczę, recytuję… w ciągu ponad 12 lat pełniłem zarówno role techniczne jak i nietechniczne w obszarach finance, connectivity i identity. Jestem entuzjastą rozwiązań opartych o ekosystem JVM, podejścia TDD oraz pracy w metodyce „na hurra!”. Lubię pracę zespołową oraz pełnienie ról pomocniczych, które pozwalają na obserwację i usprawnianie procesów zamiast ślepego dążenia do osiągania celów biznesowych. Prywatnie jestem ojcem dwóch kotów i fanem sportów w których wykorzystuje się jakąkolwiek deskę.Expert at designing and delivering software solutions for various business sectors: fintech, identity management and authentication, cloud computing and more… Specialized in working under various security standards and certifications: ISO 27001, PCI, GSMA. Focused on availability, observability, scalability and other operational aspects of software systems.

          Artur Grabowski

          Artur Grabowski

          Scrum Master, Media4U
           Grzegorz Sztandera

           Grzegorz Sztandera

           DevOps Operations Manager, Makolab

            Grzegorz Sztandera od dwóch lat buduje zarówno zespół, jak i kulturę DevOps w dziale Connected Car MakoLab. Ukończył studia MBA na Politechnice Łódzkiej we współpracy z Illinois State University. Jego zespół wspiera wiele projektów i dostarcza nowoczesne rozwiązania chmurowe oraz CI/CD dla klientów MakoLab. Każdego dnia, wychodząc poza schemat, rozszerza klasyczne podejście DevOps. Tworzy wielowymiarowy Zespół Operacji, który przyśpiesza i optymalizuje realizację projektów, jednocześnie dbając o najwyższą jakość. Prywatnie fan LEGO i gier planszowych.

            Adam Kupczak

            Adam Kupczak

            DevOps Engineer, Makolab

             Adam Kupczak dostarcza rozwiązania chmurowe oraz CI/CD w formule pełnej automatyzacji dla klientów MakoLab. Jest w trakcie studiów na kierunku Informatyka Ekonomiczna na Uniwersytecie Łódzkim. Jako DevOps Enginner nie tylko przykłada uwagę do zróżnicowanych aspektów technicznych realizowanych zadań, lecz również potrafi spojrzeć na nie pod kątem biznesowym. Rozwój dla niego jest wielowymiarowym wyzwaniem, które przynosi efekty nie tylko personalne, lecz również firmie i klientom. Prywatnie pasjonat piłki nożnej i sztuki barmańskiej.

             Magdalena Zabrocka

             Magdalena Zabrocka

             Information Security Manager, Fujitsu

              Magdalena Zabrocka reprezentujaca od 2021 roku Fujitsu Global Delivery Center Poland w roli Information Security Managera Uwikłana w IT security od 2014 roku, występujac między innymi w rolach audytora, Risk Coordinatora, Compliance Officera, Process Ownera aż do Chief Information Security Officera na kontrakcie dla klienta. Cerytfikowany Audytor (norm ISO 9001, 20000, 27001, COBIT5), specjalista w dziedzinie Risk Assessmentu, Patch i Vulnerability Managementu, entuzjasta tematów Identity and Access Managementu oraz budowania systemów, wdrażania nowych serwisów i budowania procesów związanych z bezpieczeństwem w tranzycjach dla klientów. Prywatnie kocia mama, perfekcyjna pani domu, mól ksiązkowy z pasją podróżnika.

              Dorota Duchnowicz

              Dorota Duchnowicz

              HR Konsultant, Atos

               Z wykształcenia Psycholog Doradztwa Zawodowego, od 15 lat zaangażowana w realizację procesów rekrutacyjnych dla bardzo wielu branż. Od 2016 roku związana z korporacją Atos w dziale HR. Obecnie w Atos Poland Global Services w roli HR Konsultanta realizuje strategię personalną związaną z dynamicznym rozwojem i promocją firmy Atos. Od dwóch lat aktywnie zaangażowana we współpracę z Klastrem ICT Politechniki Łódzkiej.

               Grzegorz Trzciński

               Grzegorz Trzciński

               Site Manager, Atos

                Z globalnym liderem IT, korporacją Atos związany od 2013 roku. Obecnie w Atos Poland Global Services pełni rolę Business Development Managera oraz Site Managera biura w Łodzi. Na co dzień wspiera projekty z sektora publicznego oraz obronnego. Ekspert zarówno w obszarze zarządzania zespołem, jak i realizowania celów biznesowych oraz przezwyciężaniu wszelkich napotykanych barier. Prywatnie pasjonat historii, geopolityki oraz nowych technologii

                Piotr Pluchart

                Piotr Pluchart

                SAP BW Team Leader, Atos

                 Z globalnym liderem IT Atos związany od 2017 roku. Obecnie w Atos Poland Global Services pełni rolę SAP BW Team Lidera. Na co dzień pracuje również jako deweloper hurtowni danych SAP dla klientów Atos. Piotr jest certyfikowanym konsultantem SAP BW z przeszło 10 letnim doświadczeniem w pracy z narzędziami z rodziny BW/BI. Obecnie zarządza również prawie 40 osobowym zespołem konsultantów. W wolnych chwilach uprawia windsurfing oraz bierze udział w zawodach MTB.

                 Dariusz Kiełkowski

                 Dariusz Kiełkowski

                 Enterprise Architect, Rossmann

                  Dariusz Kiełkowski, urodzony 1980r, programista .Net, architekt aplikacji, rozwiązań, procesów biznesowych, kierownik zespołu programistów, miłośnik automatyzacji i IOT. Promotor praktyk CI/CD, testów aplikacyjnych, wzorców projektowych.

                  Karina Olejniczak

                  Karina Olejniczak

                  ServiceNow Senior Application Developer, Fujitsu

                   Pasjonatka podróży i gitary basowej, która swoją zawodową drogę połączyła z ServiceNow i Fujitsu. Droga od zera do bohatera, pozwoliła rozwinąć skrzydła z tej bardziej technicznej strony. Specjalistka od procesów ITSM, aktualnie strzeże i rozwija aplikację ServiceNow w ramach wewnętrznych potrzeb Fujitsu.

                   Tomasz Janczewski

                   Tomasz Janczewski

                   ServiceNow Consultant, Fujitsu

                    Rozpoczął pracę w Fujitsu w 2017 roku i już dwa lata później przeniósł się do projektów ServiceNow. Ma doświadczenie w pracy z Europejskimi klientami ale ostatnie dwa lata spędził na projekcie z klientami z Japonii. Od 2020 roku pełni w Fujitsu również role mentora. Prywatnie ojciec dwójki pociech. W wolnym czasie lubi grać w gry komputerowe, Wargame, chodzić na siłownię i spędzać czas z rodziną.

                    Anna Surmańska

                    Anna Surmańska

                    Chapter Lead, Commerzbank

                     Absolwentka Politechniki Łódzkiej Wydziału Fizyki Technicznej Informatyki i Matematyki Stosowanej na kierunku Informatyka. Z branżą Business Intelligence związana jestem od 9 lat. Pozwoliło mi to na realizowanie się na projektach w wielu rolach korzystając z różnych narzędzi BI – Oracle BI Publisher, SSIS, SSAS, SSRS, Cognos,TM1, Qlik Sense. Uwielbiam kontakt z ludźmi i dzielenie się wiedzą – realizuje się także jako współprowadząca zajęcia z obszaru BI na łódzkich uczelniach. Obecnie pełnię rolę Chapter Lead’a w dziale BDAA Data Intelligence w Commerzbanku.

                     Krystian Bendinger

                     Krystian Bendinger

                     Frontend Developer, Inovatica

                      Jestem Front-End Developerem posiadającym doświadczenie w takich technologiach jak: JavaScript, TypeScript i React. Ciągle poszerzam swoje umiejętności zarówno miękkie jak i twarde. Aktualnie skupiam się na zostaniu programistą "T-Shape", dlatego zainteresowałem się Node.js. Uważam, że komunikacja i umiejętności miękkie są kluczowym czynnikiem rozwoju oprogramowania. Lubię pracować z ludźmi i dzielić się swoją wiedzą zarówno wewnątrz swojej firmy, jak i na zewnątrz, dlatego biorę udział w różnych wydarzeniach IT jako prelegent.

                      Maciej Zieliński

                      Maciej Zieliński

                      Solution Architect, Idemia

                       Nazywam się Maciej Zieliński. W IT pracuję od 2010 roku, a od 7 lat mam przyjemność współpracować z IDEMIA . Miałem okazję pracować przy różnych projektach od JDK1.4 do JDK17, używając różnych framework’ów jak Spring, Camel, CXF, Javalin i wiele, wiele innych. W ramach warsztatów, będę chciał przekazać część doświadczeń, spostrzeżeń, które zdobyłem przez ten czas.

                       Paweł Fiderek

                       Paweł Fiderek

                       Competence Center Manager, Transition Technologies PSC

                        Niespokojny duch, wciąż głodny wrażeń. Manager, Architekt technologii Azure, specjalista i (naprawdę nie przesadzamy) MIŁOŚNIK rozwiązań Internet of Things. Pawła możecie spotkać wszędzie tam, gdzie jest mowa o chmurze, IoT i sztucznej inteligencji w przemyśle a także…na siłowni. Prywatnie jest fanem (a jakże!) sportu, dobrego towarzystwa i krakowskich uliczek. Można go określić mianem chłopaka „do tańca i do różańca”!

                        Mateusz Adamek

                        Mateusz Adamek

                        Head of DevOps Tech Family, DevOps Team Manager, iTechArt

                         Wielki fan systemów opartych na Linuksie - w szczególności Dockera i Kubernetesa. Z branżą IT związany od początku swojej kariery w 2011 roku, a z obszarem DevOps od 2016 roku. Doświadczenie zdobywał w dużych międzynarodowych korporacjach, w tym m.in. w zespole globalnego lidera w tworzeniu oprogramowania dla systemów connected car. W 2021 roku dołączył do iTechArt jako lider obszaru DevOps. Jest odpowiedzialny za budowanie ścieżek kariery dla specjalistów DevOps oraz zapewnienie odpowiedniego poziomu kompetencji ekspertów firmy na tym polu.

                         Adam Chołys

                         Adam Chołys

                         Deputy Head of DevOps Tech Family, Senior DevOps Engineer, iTechArt

                          Adam specjalizuje się w tworzeniu wielkoskalowej architektury rozwiązań chmurowych dla biznesu, szczególnie z wykorzystaniem narzędzi Microsoft Azure. Zarządzał projektami chmurowymi end-to-end dla globalnych firm technologicznych, dbając przy tym o dobór odpowiednich systemów bezpieczeństwa i monitoringu dla tworzonych rozwiązań. Ma na swoim koncie zarówno wdrożenia cloud-native, jak też migracje dużych, monolitycznych aplikacji do chmury.

                          Filip Sadowski

                          Filip Sadowski

                          DevOps Engineer, iTechArt

                           Filip ma ponad pięcioletnie doświadczenie w obszarze DevOps. Pracował między innymi dla jednej z największych firm konsultingowych na świecie, głównie w sektorze Finance i Payments. Jego projekty obejmują m.in. migrację banku do chmury czy cyfryzację kart kredytowych w USA. W swojej pracy koncentrował się na wdrażaniu systemów CI/CD oraz tworzeniu złożonych rozwiązań z wykorzystaniem narzędzi takich jak Docker, Jenkins, Ansible, Terraform.

                           dr hab. Witold Kozłowski

                           dr hab. Witold Kozłowski

                           Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego

                            Wieloletni pracownik Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ. Ekspert w dziedzinie fizyki powierzchni i fizyki nanostruktur oraz nanotechnologii. Prowadzi badania dotyczące właściwości powierzchni zaawansowanych materiałów (np. cienkich warstw Co), właściwości nanostruktur (np. nanorurki węglowe, grafen) oraz procesów wzrostu nanostruktur metalicznych. Posiada szerokie doświadczenie w metodach mikroskopowych i spektroskopowych badania powierzchni materiałów.

                            Filip Wajgner

                            Filip Wajgner

                            Frontend Developer, Inovatica

                             Jestem Frontend Developerem specjalizującym się w tworzeniu aplikacji w Reactcie. W swojej pracy oprócz języka JavaScript używam także technologii TypeScript. Stale rozwijam swoje kompetencje techniczne. Uczestniczę w konferencjach związanych ze światem frontendu, gdzie dzielę się swoją wiedzą zarówno jako prelegent, jak i uczestnik.

                             Tomasz Filipowski

                             Tomasz Filipowski

                             Project Manager, Globallogic

                              Skilled and experienced software development Project Manager. Certified Professional Scrum Master I. Trained with PMP, AUTOSAR, ASPICE, FuSa and SOTIF. Former Lead Java Developer. Certified Oracle Master. 5 years of experience in managing web, automotive and R&D projects. 9 years of experience in Java based software development - HMI, Infotainment, Autosar tooling, Computer Vision, Big Data, Frontend and embedded projects. 3 years of working background in the area of Machine Learning, Big Data and Data Warehousing. Experienced managing web, enterprise and embedded teams up to 16 people per team and up to 5 teams at once.

                              Rafał Cegliński

                              Rafał Cegliński

                              Java Developer, Makolab

                               Od 6 lat zawodowo zajmuję się programowaniem, lubię poznawać nowe technologie oraz przede wszystkim dzielić się zdobytą wiedzą. Po godzinach miłośnik klasycznej motoryzacji oraz wszelakiej aktywności fizycznej.

                               Michał Kotecki

                               Michał Kotecki

                               Java Developer, Fujitsu

                                Absolwent Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego. Od 2 lat jest Java Developerem w Fujitsu. Aktualnie działa w projekcie z dziedziny Computer Vision. Hobbystycznie śledzi nowinki technologiczne ze świata sztucznej inteligencji. Stały bywalec łódzkich meetupów i uczestnik hackathonów. Prywatnie jest miłośnikiem gier planszowych, zagadek logicznych i siłowni.

                                Aleksander Sokalszczuk

                                Aleksander Sokalszczuk

                                Chief Innovation Oficer, Knowit

                                 Ekspert technologiczny z ponad 14-letnim doświadczeniem w branży IT. W swojej codziennej pracy prowadzi projekty innowacyjne dla klientów, którzy chcą zrewolucjonizować swoje branże i poszukują nowych rozwiązań technologicznych. Prowadzi również kursy, szkolenia i projekty w dziale innowacji w firmie Knowit. Obecnie pracuje nad budowaniem kompetencji technicznych (swoich i zespołowych) opartych o najnowsze technologie chmurowe, IoT, Web, Mobile czy sztuczną inteligencję. Dbam by wszelkie przedsięwzięcia które podejmuje spełniały standardy zrównoważonego rozwoju. Moderator i trener technik kreatywnych takich jak Design Thinking, Event Storming, SCAMPER, Double Diamond czy Lean Canvas, uwielbia dobierać metodologie dopasowane do oczekiwań swoich klientów. A z młodzieżą pracuje nad ich rozwojem umiejętności technicznych i miękkich.

                                 Michał Maciejewski

                                 Michał Maciejewski

                                 Transition Technologies PSC

                                  Konsultant, lider, twórca i programista Web3 z dużą wiarą patrzący w przyszłość. Założyciel społeczności Web3 w Transition Technologies PSC, CTO w projekcie gamelounge.xyz, Członek-założyciel w boredfoundersclub.com

                                  Skip to content